CCCZZZZ „PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..” | Zvaigžņu aka

Projekti

„PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..”
  Pilsēta. Iela. Satiksme. Cilvēki steidzas, apstājas, paiet garām un izskrien viens otram caur krūtīm. Es ilgojos pēc maiguma, bet uzvelku arvien biezāku “kažoku”, kurā iesprostoju savas emocijas un mīlestību.  Es gribu mīlēt un tapt mīlēts, bet esmu vientuļš. Es sazinos ar draugiem un tuviniekiem, bet neredzu viņus. Mans uzticamākais sarunu biedrs ir dators un mans priekšnieks ir mobilais telefons... Emocijas un dvēsele tiek iesprostotas.  Cilvēki ir ietīti informāciju tīmeklī un nespēj vairs just ar sirdi, un lasīt no acīm.  Dzīve ir samezglota un griba ir snaudoša.  Valda laiks, tehnika, nauda...Sabiedrība mirst lēnā nāvē... Tomēr ir kāds spēks, kas liek piecelties  un cīnīties par savu esību un laimi.  Kas notiek, kad mēs ieklausāmies savā iekšējā balsī? Atkailināmies un nometam savas ierastās drēbes? Vai mums ir ko likt vietā..?
 
   Izrāde ir dejas teatrāls iestudējums par sapņiem, ilgām un iekšējiem konfliktiem, ko piedzīvo cilvēks mūsdienu sabiedrībā. Par “dzīvā” dialoga trūkumu un ilgām pēc mīlestības.     
   Dejas izrādes savdabīgums slēpjas formās, simbolos un kustībās, kas uzrunā skatītājus, ļaujot vaļu pašu fantāzijām. Tas ir stāsts par mums pašiem, un cilvēkiem, kas ir mums līdzās.
 
Radošā komanda:
Horeogrāfe, režisore: Lilija Lipora un mūsdienu dejas teātris “Zvaigžņu AkA”
Scenogrāfija, kostīmi: Guna Stikāne
Gaismu mākslinieks: Egils Kupčs
Dejotāji, aktieri: Ilga Gruševa, Ilze Gajevska (Lilija Lipora), Daira Kārkliņa, Sveta Čistjakova, Edgars Lipors, Juris Upenieks (Audris Ločmelis), Rolands Trencis.
 
   Līdz šim dejas izrāde „Par Tevi, par mani, par mums..” ir izrādīta teātrī „Skatuve”, Dailes teātra Mazajā zālē, Valmieras Drāmas teātrī, Rīgas Kongresu namā, vairākas izrādes teātrī „TT”, viesizrādēs festivālu ietvaros Krievijā un Turcijā, kā arī Latvijas kultūras namos, pilsētas svētkos u.c. pasākumos.
   Izrādes horeogrāfija un ideja iekļauta arī Kristīnes Šomases Eirovīzijas priekšnesumā "Phoenix fly" (2013).
Foto: 
„PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..”
„PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..”
„PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..”
„PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..”
„PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..”
„PAR TEVI, PAR MANI, PAR MUMS..”
Video: 
See video
See video