CCCZZZZ EDGARA LIPORA MONOIZRĀDE „KARAVĪRS” SKRUNDĀ | Zvaigžņu aka

News

EDGARA LIPORA MONOIZRĀDE „KARAVĪRS” SKRUNDĀ
   29.janvārī plkst.13.00 Skrundas kultūras namā būs skatāma Edgara Lipora monoizrāde „KARAVĪRS”.
   Kustību un objektu monoizrāde „KARAVĪRS” ir arhaisks un reizē mūsdienīgs simbolisks vēstījums par sevis apzināšanos, piederību zemei, tautai, ģimenei, pašam sev. Kad šī piederība ir apzināta, seko vēlme gan ar iekšēju, gan ārēju spēku to nosargāt – noturēt savu vietu pasaulē.
   Izrāde ir dziļi sakņota latviskajā dzīvesziņā, kas tikpat labi sasaucas arī ar citu tautu tradīcijām. Tajā izpaužas pasaules kultūru vienotais pamats. Vēstījums vienlaicīgi uztverams vairākos līmeņos un atvērts katra personīgai interpretācijai, kur nav pareizo atbilžu. Ar izmeklētu kustību mākslu, kur netrūkst ne dinamiskas ekspresijas, ne viegla maiguma, aktieris Edgars Lipors meistarīgi iejūtas dažādos tēlos. Izrādei caurvijas mijiedarbība starp sievišķo un vīrišķo enerģiju, starp iekšējo un ārējo spēka apziņu. Simboliski, latvietim tuvi objekti, kā puzurs, cirvis, kaklariņķis, josta un citi, tāpat oriģinālmūzika, papildina kustību valodu un stāsta stāstu. Stāstu par sevi, par ikvienu no mums.
   Izrādes režisore, horeogrāfe - Lilija Lipora, mūzika, izpildījums - Edgars Lipors, gaismu mākslinieks - Egils Kupčs, iestudējuma konsultants - Valdis Pavlovskis, māksliniece - Guna Stikāne.