CCCZZZZ Aizraujoša programma VIDES DEJAS IZRĀŽU TAKĀS Līgatnē. | Zvaigžņu aka

News

Aizraujoša programma VIDES DEJAS IZRĀŽU TAKĀS Līgatnē.

1.augustā Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls VIDES DEJA aicina izbaudīt Līgatnes apkārtni, piedzīvojot trīs dažādus ceļojuma maršrutus un  sešus vides dejas jauniestudējumus. 

VIDES DEJA ir ikgadējs ceļojošs notikums, kas Latvijā jau vairāk kā desmit gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas mazpilsētās un mazapdzīvotās vietās, lai iepazīstināt skatītājus ar Latvijas un ārzemju profesionālu horeogrāfu laikmetīgās vides dejas darbiem. 

Šogad festivāls piedāvā  VIDES DEJAS IZRĀŽU TAKAS.

Ceļojot ar laivām, riteņiem vai ar kājām apmeklētāji mēro ceļu, vēro, prāto, jūt, un ietekmē notiekošo. Aizraujoša programmā ir iekļauti sešas vides dejas performances.

Laikmetīgās dejas iestudējums ”Izdzīvošana”.

Horeogrāfe un dejotāja Katrīna Albuže, kopā ar jaunajiem dejas profesionāļiem Robertu Gailīti un Edvardu Kurmiņu, dramaturģi Tatjanu Meļehovu un topošo aktieri - mūziķi Dzintaru Liporu, veidot iestudējumu Līgatnes upē, iedziļinās cilvēka trauslumā, izdzīvošanas spēkā un dzīves ikdienā, kad mūs piemeklē globālas katastrofas un ierobežojumi.

Dejas performance “Sync”.

Horeogrāfe Līva Nora Apšeniece pielāgots savu diplomdarbu, ar kuru viņa šogad absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju, plašai un smilšainai vietai Līgatnes apkārtnē. Dejotājas Ramona Levane un Kitija Geidāne caur kustību meklē saprašanos, vienlaicīgumu un saikni starp diviem ķermeņiem un apkārtni.

Laikmetīgās dejas iestudējums ”Izbalansēt”.

Horeogrāfi un dejotāji Nauris Miķelis Goba un Aigars Larionovs pievērš uzmanību sakarībām starp līdzsvaru un godīgumu. Dueta autori saka “Līdzsvars ir dinamisks, nevis statisks. Tamdēļ izrāde ir par pastāvīgi mainīgu procesu, kas, laikam ritot, sevi pārdefinē no jauna. Līdzīgā veidā mēs runājam par godīgumu. Kas reiz licies taisnīgs resursu, telpas, pienākumu un atalgojuma izdalē, var būt pilnīga ekspluatācija tagad.”

Dejas izrāde ”Femina”.

Horeogrāfe Sabīne Neilande un dejotāja Laura Gorodko aicina sabiedrību uz dialogu par mūsdienu “supersievietēm”, aktualizējot jautājumus par sievietes ķermeņa pozicionējumu privātaja un publiskajā telpā. Izrāde ir par saikni ar mūsu iekšējo sievietes tēlu. ”Šajā, sociālo mediju laikmetā, interneta tīmekļos, mēs redzam, dzirdam un piedzīvojam šīs “supersievetes”, kuras perfekti izskatās, perfekti ģērbjas un viņu dzīves izskatās pārdomātas un perfekti izplānotas” pauž izrādes horeogrāfe Sabīne Neilande, piebilstot, ka tad mēs aizmirstam par pašu galveno, kā būt laimīgam cilvēkam.

Vides dejas performancē ”Viena tante teica”.

Horeogrāfes Madara Luīze Muzikante un Guna Briža savu radošās komandas sastāvu vēl joprojām tur noslēpumā, kā ļoti vērtīgu ziņu, kas izpaužama tikai pirmizrādes dienā. Horeogrāfes saka: “Ziņa pilda nozīmīgu funkciju sabiedrības dzīvē. Tā ir saikne starp cilvēkiem visā pasaulē, informācijas nesējs starp kontinentiem, valstīm, reģioniem, kaimiņiem.  Citreiz zinām labāk par to, kas notiek 1000 km tālumā, nevis tepat blakus. Vides Dejas izrāde vēstīs par būtisko 1911.gadā iznākušajā laikrakstā “Jaunākās ziņas” pretstatā tam, kas ziņās atspoguļots 110 gadus vēlāk.” 

Vides dejas performance “Pirmais lidojums”.

Horeogrāfe Arina Buboviča kopā ar dejotāju Kseniju Simonovu un bundzinieci Gloriju Šipu, iedvesmojoties no franču mākslinieka Anrī Emila Benuā  Matissa darbiem, un Līgatnes apmkārtnes.

31.jūlijā un 1.augustā Līgatnes un festivāla  apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt izstādi - video instalāciju "A Quiet Place" Līgatnes Lustūža klints alā. Izstāde aicina uz ērtu vienpersonisku atpūtu klubkrēslā. Kristīnes Brīniņas video darbs "A Quiet Place" (Klusa vieta)tapis sadarbībā ar Luksemburgas mākslinieci Noru Vāgneri (Nora Wagner).  "A Quiet Place" pirmizrāde norisinājās 2020.gada decembrī Noiminsteres abatijā (Abbayae de Neumunster) Luksemburgā. Laikmetīgās dejas festivālā VIDES DEJA video darbs piedzīvos Latvijas pirmizrādi.

Ar VIDES DEJAS festivāla programmu var iepazīties šeit: https://videsdeja.lv