News

VĒSTULE KULTŪRAS TELPAS VEIDOTĀJIEM
Labdien!
   Mēdz teikt, ka dzīvē jādara tas, kas visvairāk patīk un padodas.
  Tā nu laikam ir izdevies dzīvot arī man. Esmu horeogrāfe un strādāju savā profesijā, nopelnot iztiku dzīvošanai, darot sev mīļu darbu. Lai gan melošu, ja teikšu, ka manā jomā viss ir gludi (kā jau visās citās jomās).
  Šobrīd Latvijā ir divas augstskolas, kas izskolo profesionālus horeogrāfus, dejotājus. Kur viņi strādā pēc studijām? Tie ir nelieli projekti, līgumdarbi teātros un dejas pedagoga darbs. Kur paliek profesionālā deja un profesionālais dejotājs?
   Dejotāji un horeogrāfi satiekas nelielos projektos, ko realizē, ja spēj piesaistīt finansējumu no VKKF vai privātajiem sponsoriem.
  Profesionālajai dejai nav savas MĀJAS un skatuves. Ir neliels, bet augošs skatītāju loks un savas jomas entuziasti, kas mēģinājumiem īrē telpas, īrē profesionālas skatuves vai rīko pasākumus netradicionālās vietās, īrējot dārgu tehniku vai arī taisa mazbudžeta izrādes - bez scenogrāfijas, bez dramaturģijas, bez publicitātes, ar nelielu dalībnieku skaitu utt. Profesionālā deja atrodas negodīgā konkurencē par telpām un finansiālu valsts atbalstu blakus profesionālajai mūzikai un teātrim. Iespējams, ka situācija pamatīgi norūda.
   Varbūt tas ir ko vērts, ja mēs joprojām strādājam un radam arvien jaunas dejas izrādes!!!
  Šobrīd mans mērķis ir personīgi uzrunāt arvien vairāk cilvēkus privātajā sektorā un no atsaucības izsecināt, vai dejas teātra projektu, kas jau ir pietiekoši vērienīgi un apjomīgi, ir iespējams realizēt arī ar nevalstisku, bet individuālu un privātu atbalstu.
   Piedāvāju Tev būt ieguldītājam un kultūras telpas veidotājam, noteicējam LAIKMETĪGĀS DEJAS IZRĀDES "ĒNAS" pieejamībai Tev un citiem mākslas baudītājiem.
   Lūdzu skatiet informatīvo materiālu pielikumā. Būšu priecīga par ierosinājumiem, padomiem un jautājumiem. 
 
Ar cieņu,
horeogrāfe Lilija Lipora
29472733
www.starswell.lv