News

FESTIVĀLĀ "VIDES DEJA" BŪS SKATĀMA SIRREĀLA GAISA DEJAS IZRĀDE BĒRNIEM "FLY TRAP" (DĀNIJA)
   Sestajā starptautiskajā  laikmetīgās dejas festivālā “Vides Deja” sestdien, 9.jūlijā, plkst.22.00 Ropažu kultūras un izglītības centrā (Sporta ielā 2/k.2) izrādīs Dānijas horeogrāfes Esteres Vrobelas veidotu sirreālu gaisa deju izrādi bērniem “Fly Trap”. Svētdien, 10.jūlijā, plkst.17.00 izrāde būs skatāma arī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā).  
   “Fly Trap” ir ģimenes izrāde, kas veidota bērniem vecumā no 6 līdz 9 gadiem. Izrāde rada maģisku un sirreālu gaisa deju visumu kombinācijā ar video animāciju. Izrādes „Fly Trap” forma veidota kā glābšanas spēle un piedzīvojums, kuru divas galvenās izrādes varones izdzīvos un pārvar kopā.
   Bērniem veidotā izrāde ir bagāta ar lidojumiem, deju, akrobātiku un īpašām ilūzijām. Tā atgādina gan veciem, gan jauniem, ka mūsu prātam piemīt īpašs spēks mainīt mūsu realitāti un to kā mēs šo realitāti uztveram.
   „Fly Trap” ir Dānijas grupas „Sparrow Dance” jaunākais projekts. Grupas horeogrāfe Estere Vrobela veido izrādes, kurās kombinē deju ar gaisa deju, akrobātiku un rotaļīgu pieeju telpas četrām dimensijām. Izpildītāji kāpj pa sienām, lido, nepadodas gravitātei un sirreālā izaicinājumā mūsu realitātes uztverei. „Sparrow Dance” izrādes ieņem jaunu vietu vai aizpilda veco, lai sniegtu jaunu skatījumu uz pasauli.
   Galvenās izrādes varones izdejo Rebeka Sevarda un Kajsa Bohlina. Animāciju izrādei radījuši dizaineri Sems Moors un Frederiks Lingrens. Mūzikas autore Kamilla Barrata – Due.
   Jau sesto gadu pēc kārtas Ropažu novadā no 4. līdz 10. jūlijam, pulcējot vairākus simtus festivāla apmeklētāju un dejas mākslas mīļotāju no visas pasaules, notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Vides Deja”.
   Festivāls “Vides Deja” ir vieta, kur ar citu pasaules redzējumu un sajūtām ir iespēja izzināt laikmetīgās dejas mākslu, satikties, iedvesmoties un gūt enerģiju no skaistās Ropažu apkārtnes. Festivāla nedēļā vairāku profesionālu horeogrāfu un pasniedzēju vadībā notiks vides dejas performanču iestudēšanas darbnīcas, kā arī laikmetīgās dejas, improvizācijas, kontaktimprovizācijas un jogas nodarbības gan skatuves mākslas profesionāļiem, gan jebkuram laikmetīgās dejas interesentam.
   Festivāla izrādēs un performancēs ieeja viesiem ir bez maksas!
   Pieteikt dalību festivālā aicinām līdz 2.jūlijam. Piedāvājam iespēju apmeklēt arī atsevišķas meistarklases. Festivāla laikā ir iespēja bez maksas pārnakšņot teltī vai viesu namā (5 eiro diennaktī) – marite.ruze@ropazi.lv . Pieteikuma anketu meklē festivāla mājas lapā  www.videsdeja.lv sadaļā „Pieteikuma anketa”.
   Plašāka informācija par festivāla norisi mājas lapā www.videsdeja.lv